Zabytki Leonarda da Vinci

Liczne projekty Leonarda Da Vinci, genialnego inżyniera i malarza urodzonego w 1519 roku, doczekały się realizacji dopiero w XX wieku. Artysta jak żaden inny, wyprzedzał swój czas.

Malarstwo było tylko jedną z jego pasji, sam siebie nazywał częściej inżynierem. Da Vinci był samoukiem, człowiekiem wielu talentów. Ten słynny artysta potrafił przez długie miesiące przygotowywać się do namalowania jednego obrazu! Studiował światło, badał ruch każdego mięśnia, zarówno u ludzi, jak i zwierząt. Prace artysty, takie jak Ostatnia Wieczerza czy Mona Lisa, są dziś najbardziej rozpoznawalnymi obrazami na świecie.
Leonardo Da Vinci ma swoich naśladowców. Pochodzący ze Złotego Stoku Arkadiusz Knych, jest zawodowym cieślą. Jedną z jego licznych pasji jest budowanie maszyn Leonarda, które dotychczas znane były tylko ze szkiców. Prezentująca jego reprodukcje wystawa w Złotym Stoku jest jedyną taką w Polsce i jedną z zaledwie kilku na świecie!

Zabytki Leonarda da Vinci
Automaton. Jeden z eksponatów wystawy.

Odwiedź Media społecznościowe:

Udostępnij Media społecznościowe:

Jak to działa

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Kontakt

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Kontakt

Kontakt

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.