Masłów to miejsce kryjące wiele atrakcji. Na lotnisku Kielce – Masłów 3 czerwca 1991 roku, swoją homilię odprawł papież Jan Paweł II. Pomnik upamiętniający to wydarzenie, stoi na placu, nazwanym jego imieniem. Odsłonięto go w 25 rocznicę pamiętnej pielgrzymki. Wyjątkowej, bo czwartej w historii do Polski, ale pierwszej w wolnym, niekomunistycznym kraju. W eucharystii wzięło wtedy udział blisko pół miliona pielgrzymów.
Ciekawym miejscem na wycieczkę pieszą jest Diabelski Kamień, czyli skała zbudowana z przylegających do siebie bardzo ściśle kwarcytów kambryjskich zespolonych krzemionką. Kamień wznosi się na popularnej Klonówce. Góra w najwyższym punkcie ma 473 metry nad poziomem morza i ciągnie się przez trzy kilometry. A z platformy widokowej na górze można podziwiać piękną panoramę na zachodnią część Niecki Łagowskiej.
Turystów przyciągają także pobliskie Ciekoty. To tam spędził swoje dzieciństwo pisarz Stefan Żeromski. Dwór w Ciekotach, w którym Żeromscy mieszkali 12 lat, pochodził z 1753 roku. Spłonął całkowicie w roku 1900. Budynek odtworzono w 2010 roku – głównie na podstawie opisów. Jak podają jego twórcy - zaaranżowany i wyposażony został zgodnie z prawdą historyczną, duchem epoki, dokumentami, „Dziennikami” i literackimi relacjami Żeromskiego. Dziś mieści się tu muzeum pisarza.
W gminie Masłów leży także zabytkowy cmentarz choleryczny z połowy XIX wieku. Na podstawie zapisów ksiąg parafialnych ustalono, że mogło tu zostać pochowanych około 100 mieszkańców Masłowa, Dąbrowy i Woli Kopcowej.
W centrum gminy natomiast mieści się sportowe lotnisko Kielce-Masłów użytkowane przez Aeroklub Kielecki.