Dzikowiec

Zimowe szaleństwo na nartach, paralotnia i kolarstwo górskie – zwłaszcza downhill. Piesze wycieczki i wieża widokowa. O każdej porze roku ta urokliwa góra ma coś do zaoferowania. Może też zaskoczyć tajemnicą.

Dzikowiec położony jest 836 m n.p.m. w masywie Dzikowca w północno-zachodniej części Gór Kamiennych. Zaledwie 3,5 km od centrum Boguszowa-Gorc.
Większość powierzchni zajmują lasy. Dzikowiec jest porośnięty drzewami aż po szczyt. Przez lasy przebiegają liczne szlaki turystyczne, którymi można łatwo dotrzeć m.in. do Wałbrzycha. Chodzi zarówno o turystykę pieszą jak i rowerową. Istnieje też kilka tras biegowych.
Prawdziwą wizytówką Dzikowca jest jednak oferta narciarska na zimę (stok narciarski) i downhillowa (zjazd rowerem górskim) na lato. Jedni i drudzy, a często Ci sami, mogą przy tym korzystać z wyciągu. Zarówno zimą jak i latem odbywa się tutaj kilka atrakcyjnych imprez.
Dla miłośników skarbów i historii Dzikowiec jest górą zagadką. Do dziś historycy zastanawiają się czy góra wchodziła w skład hitlerowskiego projektu i kryptonimie „Riese” i czy w tutejszym labiryncie górskich wyrobisk ukryto nazistowskie skarby.

Dzikowiec
Wyciąg na Dzikowcu

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.