Zabytkowa Dzwonnica w Lubnowie

Drewniana dzwonnica. Powstała najprawdopodobniej w XIX wieku. Cała konstrukcja wykonana została z drewna, na planie kwadratu. Boki ma prawie trzymetrowe, dach czterospadowy. Ścianki dzwonnicy wykonano z małych deseczek ułożonych jak dzisiejsze żaluzje.

Dzięki takiej konstrukcji świetnie rozchodzi się dźwięk. Warto też zwrócić uwagę na boczną elewację. Jest na niej obraz świętego Stanisława – patrona Polski (także tej rozbitej), i jej zjednoczenia. Obraz wykonany został na blasze i oprawiony w drewnianą ramę.

Tereny wokół dzwonnicy to raj dla rowerzystów. Są tu bogate lasy i łąki, piękne stawy, Stobrawski Park Krajobrazowy. I cała masa urokliwych, małych i większych budowli po drodze: zabytkowe kapliczki, przydrożne krzyże, chłopskie chałupy pokryte gontem i strzechą, kościółki, cmentarz żydowski. No i przepiękny Pokój.

Dzwonnica w Lubnowie została wpisana do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków.

Zabytkowa Dzwonnica w Lubnowie
Zabytkowa dzwonnica w Lubnowie

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.