Park w Słupcy

Słupecki park niedawno został zrewitalizowany. Wygląda teraz podobnie jak w roku swojego założenia, czyli 1867. Miał być pamiątką po nadaniu Słupcy rangi miasta powiatowego. Szybko stał się miejscem rekreacji wielu pokoleń słupczan.

Oprócz tego, że chodziło się tutaj na randki, to także spacerowano z dziećmi, a całe rodziny słuchały koncertów orkiestry dętej. W latach 50 i 60 XX w. odbywały się słynne potańcówki na tzw. grzybku. Zakochani mogli też popływać po stawku łódką wokół zielonej wysepki. Niestety, ani jej ani stawku już nie ma. Przed zasypaniem udało się natomiast uchronić drugi akwen, który po rewitalizacji zdobi miasto. To właśnie spod niego można przejść aż do pobliskiego jeziora słupeckiego. Wiedzie do niego przepiękna, długo wyczekiwana przez mieszkańców promenada - jedna z wizytówek miasta.

Park w 2008 roku został wpisany do Rejestru Zabytków.

Park w Słupcy
Park w Słupcy

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.