KILKA SŁÓW WSTĘPU

Miasto położone nad Morzem Bałtyckim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej jest idealnym miejscem do wypoczynku. Darłowo to nie tylko piaszczyste plaże i piękne stare miasto, ale także szlak literacki Leopolda Tyrmanda.

Na szlaku literackim w Darłowie znajdziecie osiem rzeźb oraz Ławeczkę Leopolda Tyrmanda, wykonane przez artystkę Dorotę Dziekiewicz-Pilich. Pomysłodawczynią szlaku jest darłowianka, Krystyna Różańska, a projekt powstał z Budżetu Obywatelskiego.

Każdy z przystanków na szlaku, to mała forma sztuki nawiązująca do filmu i książki, w każdym z punktów znajdziecie unikalne dzieło sztuki oraz informację, do czego nawiązuje. Fragmenty książki Siedem dalekich rejsów, które usłyszycie, pochodzą z oryginalnego, pierwszego wydania książki Siedem dalekich rejsów.

Wiosną roku 1963 w królewskim mieście Darłowo powstały zdjęcia do filmu „Naprawdę wczoraj” – czarno-białego dramatu psychologicznego, do którego scenariusz napisał Leopold Tyrmand. Film jest właśnie adaptacją książki Siedem dalekich rejsów. Dziś, ponad pół wieku od tamtych wydarzeń, możecie odbyć podróż darłowskim szlakiem literackim, pójść śladami bohaterów i miejsc.

Serdecznie zapraszamy.


Zdjęcie miejsca nr 1

Darłowo - Stare miasto

Zdjęcie miejsca nr 2

Plaża w Darłowie

Zdjęcie miejsca nr 3

Ławeczka Leopolda Tyrmanda

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.