Witajcie w Niwkach

Witajcie w Niwkach, małej wsi ma skraju gminy Chrząstowice. Małej, lecz jakże uroczej! Zna ją niemal każdy szanujący się kolarz. Przez nią bowiem przebiega ulubiony szlak rowerowy Opolan.

To nim - szczególnie w okresie letnim - tysiące mieszkańców miasta jedzie nad jeziora turawskie. Trasa nie jest szczególnie wymagająca, co sprzyja rodzinnym wyjazdom. Prowadzi głównie przez pola i lasy. Idealnie, by aktywnie odpocząć od miejskiego zgiełku.

Bardziej zapaleni kolarze wiedzą pewnie, że Niwki to także rodzinna miejscowość najbardziej znanego zawodnika Opolszczyzny - Joachima Halupczka. Halupczok był mistrzem świata amatorów i wicemistrzem olimpijskim! Olimpijskie srebro zdobył z drużyną w 1988 roku, a w kolejnym wygrał mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym.

Nie trzeba jednak być zawodowcem, by w mniej niż 10 minut dojechać stąd nad brzeg Jeziora Średniego.  Tuż obok niego rozpościera się natomiast jedno z trzech największych jezior Opolszczyzny - Jezioro Duże. Leży w dorzeczu Małej Panwii i powstało w latach 30. XX wieku jako zbiornik retencyjny. Jego liczne plaże od lat przyciągają jednak amatorów sportów wodnych, plażowania, wędkarstwa jak i zwykłych spacerowiczów. Zimą natomiast, gdy tafla zamarza, jezioro staje się rajem dla miłośników bojerów i narciarstwa biegowego.

Witajcie w Niwkach
Niwki

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.