Zwierzęta wodne i inne atrakcje ścieżki

Nauka o rybach to ichtiologia. A wiecie czym są ryby słodkowodne? Najprościej mówiąc, ryby słodkowodne to te, które żyją w rzekach i jeziorach.

Wiele z nich możecie już znać. Na przykład węgorz lub sandacz. Zapewne nie raz gościły już na waszym stole. A jeśli nie, koniecznie powiedzcie rodzicom, że jedzenie ryb jest bardzo zdrowe. Wprowadzenie ich do naszej diety zapewni organizmowi cennych kwasów omega 3, oraz dostarczy wysokiej jakości białka, wapnia i selenu.

Dlaczego to takie ważne? Usiądźcie wygodnie przy jednym ze stołów edukacyjnych, a wszystkiego się dowiedźcie. Poznacie tu także różne gatunki zwierząt żyjące choćby w pobliskim Jeziorze Turawskim. Niektóre - szczególnie wodne ptaki - są naprawdę unikatowe i objęte ochroną.

Widzicie tę wiatę do grillowania? Obok niej stoi specjalna fotościanka. Koniecznie uwiecznijcie się na tle wodnego krajobrazu wśród ryb i bocianów. To będzie niezapomniana pamiątka naszym spotkaniu.

Gdy już zrobicie sobie świetną fotkę, spójrzcie pod nogi. Widzicie, ścieżka w tym miejscu usypana jest z kamieni różnej wielkości i kształtu. A teraz zdejmijcie buty i chwilę pochodźcie po tej nierównej powierzchni. Zobaczycie, że zmęczenie minie, a taki masaż stóp szybko was zrelaksuje.

Dlaczego tak się dzieje? To nie tylko kwestia kształtu. Gdy chodzimy, wymieniamy ładunki elektryczne i łączymy się z częstotliwościami ziemi. Powstają korzystne zmiany elektrofizjologiczne i organizm zaczyna się regenerować. W sensie dosłownym - ładują się nasze akumulatory.

Na ścieżce znajdziecie jeszcze wiele atrakcji. Zapraszamy serdecznie!

Zwierzęta wodne i inne atrakcje ścieżki
Ścieżka edukacyjna w Niwkach

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.