Aleja
Gwiazd Sportu

Powstała w 2000 roku Aleja Gwiazd Sportu jest unikatem w skali kraju. Warto przyjechać tu w środku lata. Wtedy zjawiają się tu wybitni sportowcy i odsłaniają swoje spiżowe gwiazdy. To najłatwiejszy sposób by dostać autograf lub zrobić sobie zdjęcie ze swoim idolem.

Ale dlaczego właśnie tu? Bo jak Opole słynie z festiwalu Polskiej Piosenki, tak we Władysławowie trenują najwybitniejsi sportowcy. Mieści się tu bowiem Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, czyli legendarne „Cetniewo”. To tutaj od przeszło półwiecza swoje umiejętności szlifują mistrzowie boksu, judo, zapasów, podnoszenia ciężarów, szermierki i wielu innych dyscyplin sportowych.

Przy alei mieści się także niezwykły pomnik "Korona Himalajów". Polacy to przecież jedni z najbardziej utytułowanych wspinaczy na świecie. Zdobyli Koronę Himalajów, czyli czternaście ośmiotysięczników. Każdy z czternastu zgromadzonych tu głazów zrobiony jest z piaskowca sprowadzonego specjalnie ze Szwecji i symbolizuje inny szczyt.

AlejaGwiazd Sportu
Aleja Gwiazd Sportu i „Korona Himalajów”

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.