Hotel Dana

Kiedyś modni Polacy ubierali się u Dany. Jej ubrania były kolorowe, modne, dobrze zaprojektowane i skrojone. Dla Szczecinian Dana to natomiast więcej niż moda, to kawałek życia.

Chyba każdy miał kogoś w Danie - mamę, siostrę, ciocię, czy koleżankę. Ów słynny zakład mieścił się w tym właśnie zabytkowym budynku.

Zbudowano go w latach 20-tych XX wieku. Był wówczas własnością niemieckiej sieci domów towarowych Karstadt, istniejących zresztą do dziś. Już wtedy związany był z przemysłem odzieżowym, szyto tu ubrania dla mężczyzn.

W latach 60. firma stała się wizytówką Szczecina, dyktatorem mody dziewczęcej i kobiecej. Miliony Polek czekały na nowe kolekcje. Ubierać się w Danie, było szczytem mody. Ubrania tej marki nosiły największe gwiazdy estrady takie jak Irena Santor, Irena Dziedzic, czy członkinie popularnego wówczas zespołu Filipinki.

Niestety przekształcenia lat 90. doprowadziły do upadku Dany po której pozostały tylko piękne wspomnienia.

I ten budynek właśnie. Odzieżową fabrykę przekształcono w hotel. Jego nowe, stylowe wnętrza idealnie podkreślają historyczną wartość budynku.

Hotel Dana
Hotel Dana - wnętrze

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.