Koziołek siatkarz

Koziołek symbolizuje kędzierzyńską siatkówkę. ZAKSA to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn siatkarskich w Europie!

Kędzierzyn-Koźle to miejsce, w którym pisze się historia polskiej i europejskiej siatkówki, to miasto mistrzów. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bowiem w latach 2021, 2022 i 2023 zwyciężała w Lidze Mistrzów zdobywając tytuł najlepszej europejskiej drużyny w klubowej siatkówce męskiej. Osiągnięcie tym cenniejsze, że zdobyte dla polskiego klubu po ponad 40 latach. ZAKSA to także wielokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. A lista nazwisk tych, którzy grali bądź grają w ZAKSIE, a wcześniej Mostostalu – bo tak klub nazywał się przed laty – jest imponująca!

Koniecznie trzeba zacząć od Sebastiana Świderskiego, kiedyś prezesa klubu, a dziś prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dalej: Paweł Papke, Paweł Zagumny, Marcin Prus, Rafał Musielak, Robert Szczerbaniuk, Michał Chadała, Paweł Zatorski, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, czy Marcin Janusz. Wielu z nich przez całe lata było w składzie reprezentacji Polski. ZAKSA była i jest jej kadrowym zapleczem. Dziś ci zawodnicy wciąż reprezentują Polskę lub są znakomitymi działaczami sportowymi, siatkarskimi ekspertami czy trenerami.

Nic dziwnego, że Kędzierzyn-Koźle nazywany jest stolicą polskiej siatkówki. Niezaprzeczalną częścią drużyny są bowiem jej fani, którzy nieprzerwanie od ćwierć wieku wspierają trójkolorowych tworząc jeden z najstarszych klubów kibica w Polsce. Kolejne mistrzowskie tytuły ZAKSY świętuje się tu, jak mistrzostwo świata w piłce nożnej w Brazylii!

Koziołek siatkarz
Koziołek siatkarz

Visit Social media:

Share Social media:

How it working

Aby posłuchać historii pomników w ramach projektu „Poznaj historię” należy wykonać kilka prostych czynności. Poniżej przedstawiamy krótką „instrukcję obsługi” - krok po kroku, tak aby w miarę prosto przedstawić Państwu sposób dotarcia do minisłuchowisk.

KROK 1

Trzeba mieć smartfon z aparatem fotograficznym. Obiektyw aparatu należy skierować w kierunku tabliczki informacyjnej znajdującej się tuż obok pomnika. Poniżej pokazujemy widok samej tabliczki oraz przykładowego jej umiejscowienia przy pomniku Karola Musioła w Opolu.

KROK 2

Po skierowaniu aparatu smartfona na kod QR znajdujący się w prawej części tabliczki na aparacie pojawi się ekran powitalny aplikacji, a następnie ekran z nazwą, zdjęciem pomnika i przyciskiem „START”.

KROK 3

Przycisk „START” uruchamia proces odtwarzania minisłuchowiska.
Następne kroki podpowie nam smartfon po wysłuchaniu historii lub przerwaniu jej odtwarzania. Prosimy o obserwowanie ekranu smartfona!

KROK 4

Inne dostępne opcje: krótka informacja o pomniku, autorze tekstu oraz nagrania, wykaz innych pomników w mieście objętych projektem "poznaj historię", mapka pomników do pobrania, film oraz linki do mediów społecznościowych.


Chciałbyś wdrożyć projekt również w swoim mieście?

Contact

Partnerzy projektu

Realizacja projektu „Poznaj historię” w każdym z miast wymaga zaangażowania wielu ludzi: programistów, grafików, autorów tekstów, aktorów, realizatorów dźwięku czy osób koordynujących całe przedsięwzięcie. To dzięki nim powstał te projekt.

Naszą ambicją jest, aby jego zasięg stale się rozszerzał. Dlatego dziękujemy obecnym partnerom i zapraszamy kolejne miasta, instytucje oraz firmy i osoby prywatne do współpracy!


Chcesz zostać naszym Partnerem projektu, pomnika?

Contact

Contact

Jesteś zainteresowany wdrożeniem projektu w swoim mieście? Chcesz więcej wiedzieć? Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas, zadzwoń! Skontaktujemy się z Tobą, umówimy na spotkanie. Przygotujemy dla Ciebie materiały i ofertę.